LETNÍ KURZ: Střípky z letní školy

Kurz Čeština a česká kultura je  v plném proudu a naši studenti se nejenom  naučili hodně nového, ale také se již  setkali s několika zajímavými osobnosti české kultury.

V kině Mat, které je nedaleko Albertova, jsme v prvním týdnu viděli film Masaryk, který získal celkem 12 Českých lvů. Povídat si se studenty přišel jeho producent pan Rudolf Biermann.

Se studenty též ochotně diskutoval výtvarník a sochař Jaroslav Róna, který, ač to normálně nedělá, provedl studenty po své výstavě. Jeho sochy a obrazy studenty moc zaujaly. Stejně tak prostory galerie Domu U Kamenného zvonu.

Další osobností, se kterou jsme se v první polovině kurzu setkali, byl Ing.arch Vladimír Šlapeta,Drsc., historik architektury, který přišel do Trmalovy vily mluvit o české architektuře.

Potěšit studentské uši nejenom slovy, ale taky hudbou, přišel violoncellista Tomáš Jamník, který zahrál v muzeu Antonína Dvořáka. Koncert měl u studentů opravdu velký úspěch.