Nový semestr přichází…

A Student is Given Back her Exam Results, While Members of the Class Look on

zdroj: thinkstock

Milí studenti,

intenzivní kurzy na Albertově začínají již příští týden! Hurá!  Než ale začnete skutečně studovat češtinu, potřebujeme s vámi osobně mluvit, zkontrolovat vaší identitu a získat nějaké informace o vás – Odkud jste, jaká je vaše motivace pro studium, jestli jste už češtinu studovali atd. Proto potřebujeme, abyste přišli na registraci, která bude v pondělí 12. září v 8:30 na Albertově. 


co si mám vzít s sebou? 

Protože potřebujeme zkontrolovat vaší identitu a všechny informace, které jsme už od vás dostali při on line registraci, ujistěte se, že máte s sebou cestovní pas nebo nějaký jiný průkaz, kde můžeme vidět všechny potřebné informace. Také od nás dostanete studentský průkaz, proto si s sebou nezapomeňte vzít dvě pasové fotografie!

Registrační formulář vyplněn – co dál? 

Po registraci studenti, kteří už češtinu někdy studovali, píšou rozřazovací test. Test má tři části – čtení, gramatiku a slovíčka a poslech. Pro každou úroveň je jeden test, takže to jsou dohromady čtyři testy. Každý test trvá 15 minut. Pokud dostanete z jednoho testu 12 bodů, můžete pokračovat a psát další.  Když dostanete méně, půjdete na konverzaci se dvěma učiteli v češtině.

Jak dlouho registrace trvá? 

Pokud jste začátečník, registrace pro vás nebude příliš dlouhá, ale i tak to bude nějakou dobu trvat, protože tu bude hodně studentů, které budeme registrovat také. Proto je vždycky lepší si neplánovat schůzku na 9 hodin ráno.

Když budete muset psát test(y), zůstanete na Albertově trochu déle, ale nemělo by to být více než 2 hodiny. Zaleží to na ostatních studentech, zda příjdou na regostraci včas či nikoliv. Zatímco budete čekat na registraci nebo test, můžete zůstat v „relaxační zóně“ a dát si kávu nebo nějaký studený nápoj.

Kdy zjistím, do jaké třídy patřím? 

Jsme si jistí, že byste rádi věděli, do jaké skupiny patříte hned po registraci, ale to není možné. Vždycky potřebujeme přemýšlet o nejlepší úrovni pro vás na základě testu a konverzace. A to chvíli trvá. Proto svou třídu zjistíte až první den, kdy jsou lekce.

 

Informační den

V úterý je na Albertově informační den. Začíná v 9:00. Máme speciální jazykové skupiny – anglickou, německou, francouzskou, ruskou, japonskou, korejskou a čínskou. Číslo třídy, ve které  ten den budete, najdete na nástěnce u vchodu.  Ve vaší skupince dostanete všechny informace o škole, které potřebujete – kdy začínají lekce a jak jsou dlouhé, co byste měli a neměli dělat. Uvidíte také počítačovou pracovnu, knihovnu, kuchyň pro studenty… A potom půjdete na krátkou prohlídku města, kde uvidíte nejdůležitější místa v Praze. Samozřejmě budete moct mluvit s ostatními studenty nebo učitelem a můžete se zeptat na cokoliv potřebujete…

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *